Apel Rady Gminy Kaczory o uregulowanie rzeki Noteć


W drugiej połowie lipca Rada Gminy Kaczory na prośbę rolników wystosowała apel do Dyrektora Zarządu Zlewni Noteci w sprawie regulacji rzeki. Oto treść apelu:

Rada Gminy Kaczory apeluje o otwarcie śluz, które umożliwi odpływ wód zalewających łąki do rzeki Odry. Podczas normalnych opadów rzeka Noteć wylewała pas do 500 m. Obecnie po obfitych deszczach, które dotknęły nasz region zalewa dużo większe obszary. Rolnicy z tego tytułu nie mogą skosić ani zebrać trawy dla bydła (podstawowa karma dla zwierząt). Ponadto na terenie tym nie jest możliwa uprawa warzyw. Sytuacja ta powoduje znaczne zmniejszenie dochodów rolników i pogorszenie sytuacji ekonomicznej.

W związku z powyższym Rada Gminy Kaczory apeluje o podjęcie działań  w sprawie obniżenia poziomu wód i zapobiegania jej wylewaniu, co w konsekwencji umożliwi rolnikom prowadzenie prawidłowej gospodarki na użytkach zielonych.

Szanowni Państwo!

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 - chorobę wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2 apeluję do mieszkańców gminy Kaczory, aby ograniczyć bezpośrednie załatwianie spraw w urzędzie.

Prosimy o kierowanie spraw drogą elektroniczną bądź poprzez kontakt telefoniczny z pracownikami urzędu od poniedziałku do piątku w godzinach 7:15 - 15:15.

W razie konieczności dokonywania wpłat w kasie proszę o skorzystanie z możliwości dokonania płatności drogą elektroniczną. Dane do przelewu: BS Chodzież 40 8945 0002 0010 0120 2000 0030

Telefon: 67 2842371 FAX: 67 2841233 WWW: kaczory.pl EPUAP: /y4w75r6ayf/SkrytkaESP