Droga Śmiłowo-Brodna już otwarta


W  sierpniu  br.  samorząd gminy Kaczory zakończył  przebudowę drogi gminnej Śmiłowo – Brodna. Zadanie częściowo sfinansowane  zostało ze środków Województwa Wielkopolskiego.

Inwestycja polegała na wykonaniu drogi bitumicznej o szerokości 4 m i długości 3,28 km wraz z mijankami i zjazdami na przyległe działki oraz utwardzeniu poboczy tej drogi. Prace budowalne wykonała firma Redon Nakło Sp. z o.o. z siedzibą w Nakle za kwotę 1 132 906,95 zł. Na realizację zadania miejscowy samorząd  otrzymał dotację celową od Wojewody Wielkopolskiego w wysokości 97 600 zł z przeznaczeniem na przebudowę drogi  dojazdowej do gruntów rolnych.

W sobotę, 19 października  w miejscowości Brodna nastąpiło oficjalne otwarcie drogi. W wydarzeniu uczestniczyli: przedstawiciele samorządu gminnego, mieszkańcy Brodnej i okolic, wykonawcy inwestycji oraz osoby zaangażowane w przebudowę drogi.

– Realizacja tej inwestycji bardzo cieszy mieszkańców Brodnej, Śmiłowa i okolicznych miejscowości, a powstała w jej wyniku droga na długie lata będzie służyć całej naszej społeczności gminnej – mówił podczas oficjalnego otwarcia wójt gminy Kaczory, Brunon Wolski.

Droga Śmiłowo – Brodna ma duże znaczenie lokalne. Umożliwia dojazd do przyległych posesji i działek rolnych oraz stanowi alternatywną trasę przejazdową dla mieszkańców Brodnej, Śmiłowa i okolicznych miejscowości. Jej przebudowa znacznie poprawiła estetykę okolicy, komfort jazdy i bezpieczeństwo użytkowników korzystających z tej drodze.

Szanowni Państwo!

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 - chorobę wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2 apeluję do mieszkańców gminy Kaczory, aby ograniczyć bezpośrednie załatwianie spraw w urzędzie.

Prosimy o kierowanie spraw drogą elektroniczną bądź poprzez kontakt telefoniczny z pracownikami urzędu od poniedziałku do piątku w godzinach 7:15 - 15:15.

W razie konieczności dokonywania wpłat w kasie proszę o skorzystanie z możliwości dokonania płatności drogą elektroniczną. Dane do przelewu: BS Chodzież 40 8945 0002 0010 0120 2000 0030

Telefon: 67 2842371 FAX: 67 2841233 WWW: kaczory.pl EPUAP: /y4w75r6ayf/SkrytkaESP