Gmina Kaczory doceniona przez energetyków


7 maja na uroczystej gali podczas Międzynarodowych Targów Energetyki Expopower w Poznaniu Pan Stefan Kowal – Przewodniczący Rady Gminy Kaczory odebrał nagrodę dla gminy Kaczory w konkursie „Samorząd Przyjazny Energii”. Nagroda przyznana została naszemu samorządowi przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej  za działania na rzecz poprawy niezawodności i bezpieczeństwa dostaw energii, przeciwdziałanie smogowi i rozwój elektromobilności.

Gmina Kaczory od lat aktywnie działa na rzecz porozumienia na linii samorząd – mieszkańcy – inwestor. Władze gminy rozumieją potrzebę rozbudowy linii najwyższych napięć i konsekwentnie od lat prowadzą działania na rzecz upowszechniania wśród mieszkańców wiedzy na temat konieczności rozbudowy sieci. Na terenie gminy realizowane są duże inwestycje: stacja elektroenergetyczna oraz dwie linie 400 kV. Relacje PSE z gminą Kaczory są modelowym przykładem efektywnej i dwustronnie korzystnej współpracy.

W gronie tegorocznych laureatów konkursu „Samorząd Przyjazny Energii” znalazły się również gminy: Kępno, Ochotnica Dolna, Kleszczewo, miasto Kolno oraz Zarząd Dróg Miejskich w  Warszawie. Oprócz symbolicznych statuetek laureaci otrzymali granty inwestycyjne o wartości 15 tys. zł, które będzie można  przeznaczyć na realizację projektów poprawiających bezpieczeństwo dostaw energii oraz komfort życia i pracy mieszkańców.

                                                                                                          fot. (archiwum PTPiREE)

cof

Szanowni Państwo!

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 - chorobę wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2 apeluję do mieszkańców gminy Kaczory, aby ograniczyć bezpośrednie załatwianie spraw w urzędzie.

Prosimy o kierowanie spraw drogą elektroniczną bądź poprzez kontakt telefoniczny z pracownikami urzędu od poniedziałku do piątku w godzinach 7:15 - 15:15.

W razie konieczności dokonywania wpłat w kasie proszę o skorzystanie z możliwości dokonania płatności drogą elektroniczną. Dane do przelewu: BS Chodzież 40 8945 0002 0010 0120 2000 0030

Telefon: 67 2842371 FAX: 67 2841233 WWW: kaczory.pl EPUAP: /y4w75r6ayf/SkrytkaESP