Gminne Drużynowe Zawody Spławikowe


5 lipca odbyły się w Kaczorach Gminne Drużynowe Zawody Spławikowe. Nad jeziorem Kopcze do rywalizacji stanęły dwuosobowe drużyny z 10 miejscowości gminy. Od godzin porannych przy idealnej na połów pogodzie trwały wędkarskie zmagania, którym bacznie przygladali się nie tylko sędziowie (Jarosław Błaszczyk – Jeziorki, Piotr Rakowski – Piła), ale także sołtysi z poszczególnych miejscowości, dopingując swoich zawodników.

Ostatecznie rywalizacja zakończyła się następująco:

I – Kaczory – Genowefa Jędrzejek, Zbigniew Jędrzejek

II – Morzewo – Kazimierz Odor, Zdzisław Skwarski

III – Zelgniewo – Kazimierz Sieczka, Marcin Maćkowiak

IV – Jeziorki – Przemysław Maćkowiak, Ryszard Leżanko

V – Dziembówko – Karol Przybył, Czesław Wit

VI – Prawomyśl – Roman Waszak, Wacław Waszak

VII – Rzadkowo – Tomasz Całuj, Władysław Chlebek

VIII – Dziembowo – Wojciech Witt, Tadeusz Siwiak

IX – Równopole – Rafał Michałek, Edwin Kryger

X – Brodna – Mariusz Łukasiewicz, Piotr Milachowski

Warto tu podkreślić iż w zwycięskiej parze startowała jedyna kobieta pani Genowefa Jędrzejek, która prześcignęła swoich kolegów i indywidualnie złowiła najwięcej ryb (2290 g).

Po zakończeniu zawodów organizatorzy czyli PZW Koło Kaczory oraz Urząd Gminy tradycyjnie już ugościli wszystkich ciepłym posiłkiem.

Kulminacyjnym punktem spotkania było wręczenie zwycięzcom pucharów a wszystkim uczestnikom pamiątkowych dyplomów, co uczynili wójt gminy pan Brunon Wolski oraz przew. Rady Gminy pan Stefan Kowal, podkreślając zalety tego rodzaju sportu.

Szanowni Państwo!

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 - chorobę wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2 apeluję do mieszkańców gminy Kaczory, aby ograniczyć bezpośrednie załatwianie spraw w urzędzie.

Prosimy o kierowanie spraw drogą elektroniczną bądź poprzez kontakt telefoniczny z pracownikami urzędu od poniedziałku do piątku w godzinach 7:15 - 15:15.

W razie konieczności dokonywania wpłat w kasie proszę o skorzystanie z możliwości dokonania płatności drogą elektroniczną. Dane do przelewu: BS Chodzież 40 8945 0002 0010 0120 2000 0030

Telefon: 67 2842371 FAX: 67 2841233 WWW: kaczory.pl EPUAP: /y4w75r6ayf/SkrytkaESP