Gwiazdkowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych


Tegoroczna Gwiazdkowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych celem której jest aktywizacja środowisk niepełnosprawnych, popularyzacja aktywności poprzez uczestniczenie w zajęciach sportowo-rekreacyjnych odbyła się 12 grudnia, w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Kaczorach. Inicjatorami tego sportowego przedsięwzięcia były tradycyjnie: Powiatowe Zrzeszenie LZS w Pile i Urząd Gminy w Kaczorach. Olimpiadę zorganizowano również przy wsparciu środków z powiatu pilskiego. Rywalizację podjęło aż dziewięć reprezentacji: z Liszkowa, Falmierowa, dwie drużyny z Rzadkowa, Ujścia, Dębna, Leżenicy, Szydłowa i Wyrzyska.

W programie olimpiady znalazło się siedem konkurencji: m.in. łańcuch świąteczny, rzut beretem, sztafeta z pałeczkami, kolorowe piłeczki, budowa mostu, sztafeta z 3 piłkami, kostka do gry. W trakcie imprezy został również przeprowadzony konkurs plastyczny.

Pierwszą konkurencję bezkonkurencyjnie wygrała ekipa z Szydłowa. Z rzutem beretem i sztafetą z pałeczkami najlepsza była ekipa z Wyrzyska. Natomiast z kolorowymi piłeczkami najlepiej poradziło sobie WTZ Liszkowo. Mosty najlepiej buduje Dębno, a z trzema piłkami w sztafecie bezkonkurencyjny był Wyrzysk. W klasyfikacji końcowej najwięcej punktów zebrała reprezentacja Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Wyrzysku (I), później drużyna Warsztaty Terapii Zajęciowej w Rzadkowie (II), i Zespół Szkół w Szydłowie (III).

Olimpiadę zakończyła uroczysta dekoracja najlepszych drużyn pamiątkowymi pucharami i medalami, a w stołówce szkolnej dla wszystkich uczestników czekał ciepły posiłek który zapewnił Urząd Gminy w Kaczorach.

Szanowni Państwo!

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 - chorobę wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2 apeluję do mieszkańców gminy Kaczory, aby ograniczyć bezpośrednie załatwianie spraw w urzędzie.

Prosimy o kierowanie spraw drogą elektroniczną bądź poprzez kontakt telefoniczny z pracownikami urzędu od poniedziałku do piątku w godzinach 7:15 - 15:15.

W razie konieczności dokonywania wpłat w kasie proszę o skorzystanie z możliwości dokonania płatności drogą elektroniczną. Dane do przelewu: BS Chodzież 40 8945 0002 0010 0120 2000 0030

Telefon: 67 2842371 FAX: 67 2841233 WWW: kaczory.pl EPUAP: /y4w75r6ayf/SkrytkaESP