Historyczny awans gimnazjalistów z Kaczor do finału wojewódzkiego w unihokeju


Wielkim sukcesem zakończył się udział reprezentacji kaczorskich gimnazjalistów w unihokeju w półfinale wojewódzkim, który odbył się 26 marca w Poznaniu. W meczach otwierających turniej reprezentacja naszej szkoły spotkała się z ubiegłorocznym mistrzem województwa wielkopolskiego i gospodarzami zawodów, gimnazjum nr 55 w Poznaniu. Mimo, iż przegrywaliśmy po pierwszej tercji 0:1, to po składnych akcjach, znakomitej grze całego zespołu i celnych bramkach Dariusza Kościelskiego wyszliśmy na prowadzenie 2:1. W końcówce meczu zespół gospodarzy doprowadził do wyrównania , ustalając końcowy wynik spotkania 2:2. W drugim meczu zmierzyliśmy się z ekipą gimnazjum w Kębłowie. W tym spotkaniu zagrali najmłodsi reprezentanci naszej szkoły, dając odpocząć swoim starszym kolegom. Porażka 1: 3 wstydu nie przyniosła, a bramka w wykonaniu Jakuba Grondkowskiego była przedniej marki. W meczu, który decydował o naszym awansie spotkaliśmy się z gimnazjum Drążnia. Tylko wygrana wieloma bramkami dawała nam awans do finału wojewódzkiego. Nasi chłopcy wykorzystali szansę i pokonali swoich kolegów z Drążni w przekonujący sposób 5:0, po golach Macieja Załachowskiego – 3 i Pawła Śpiewaka – 2, pieczętując historyczny awans do strefy medalowej. Znakomicie w naszej bramce spisywał się Paweł Kaczmarek. To największe osiągnięcie naszej szkoły w sporcie we współzawodnictwie chłopców.

Jesteśmy w gronie czterech najlepszych szkół województwa wielkopolskiego. W dniach 12-15 kwietnia (miejsce zawodów do ustalenia) odbędzie się finał wojewódzki, w którym wystąpią gimnazja z: Niechanowa, Gułtów, Kębłowa i Kaczor. Zapowiadamy walkę o medal.

Historyczny awans wywalczyli: Paweł Kaczmarek, Jakub Warszewski, Mateusz Przybylski, Paweł Śpiewak, Oskar Jasiński, Krystian Milachowski, Marcin Konieczny, Michał Kowalski, Mikołaj Boruta, Martin Baszczyn oraz Jakub Grondkowski. Wyżej wymienieni uczniowie i Kamil Kozera będą reprezentować naszą szkołę w finale wojewódzkim.

Gratulacje !!
Marek Wypych

This image requires alt text, but the alt text is currently blank. Either add alt text or mark the image as decorative.

Szanowni Państwo!

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 - chorobę wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2 apeluję do mieszkańców gminy Kaczory, aby ograniczyć bezpośrednie załatwianie spraw w urzędzie.

Prosimy o kierowanie spraw drogą elektroniczną bądź poprzez kontakt telefoniczny z pracownikami urzędu od poniedziałku do piątku w godzinach 7:15 - 15:15.

W razie konieczności dokonywania wpłat w kasie proszę o skorzystanie z możliwości dokonania płatności drogą elektroniczną. Dane do przelewu: BS Chodzież 40 8945 0002 0010 0120 2000 0030

Telefon: 67 2842371 FAX: 67 2841233 WWW: kaczory.pl EPUAP: /y4w75r6ayf/SkrytkaESP