Inwestycje drogowe w Kaczorach, Zelgniewie i Śmiłowie


W lipcu br. zakończono prace związane z realizacją inwestycji drogowych w Kaczorach, Zelgniewie i Śmiłowie. W Kaczorach ukończono II etap zadania polegającego na przebudowie ulicy Dziembowskiej – od skrzyżowania z ulicą Gajową do granicy z lasem (odcinek ok. 800 mb). Wykonawcą zadania była firma STRABAG Sp. z o.o. z Pruszkowa. Przez tego samego Wykonawcę były realizowane prace w Zelgniewie – powstała droga o nawierzchni asfaltowej o długości ok. 1km, na odcinku drogi gminnej od skrzyżowania z drogą powiatową w kierunku Mościsk. Łączny koszt tych dwóch inwestycji drogowych wynosi 788 173,37 zł brutto.

W Śmiłowie została położona masa asfaltowa na drodze gminnej na Osiedlu Sportowym przy Wiejskim Domu Kultury (ok. 260 mb). Roboty były realizowane przez firmę „POL-DRÓG Drawsko Pomorskie”, za kwotę 136 481,60 zł brutto.

Obecnie trwają prace związane z budową dróg na Osiedlu Przylesie w Kaczorach, realizowane przez firmę „POL-DRÓG Drawsko Pomorskie”. W ramach zadania zostanie utwardzona nawierzchnią asfaltową pozostała części ulicy Lipowej, natomiast na ulicach Grabowej i Kasztanowej zostanie ułożona kostka betonowa. Inwestycja zostanie zrealizowana za kwotę 488 082,50 zł brutto.

Rozstrzygnięto postępowanie przetargowe związane z inwestycją polegającą na budowie zespołu boisk przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Kaczorach. W ramach I etapu zadania, które zostanie zakończone jeszcze w tym roku powstanie boisko do piłki nożnej o nawierzchni z tzw. sztucznej trawy. W II etapie prac (planowany termin ukończenia zadania – czerwiec 2015 r.) zostanie wybudowane boisko wielofunkcyjne o nawierzchni syntetycznej (do siatkówki i koszykówki) wraz z elementami zagospodarowania terenu – ogrodzeniem, oświetleniem oraz elementami małej architektury i zielenią. Wykonawcą zadania będzie firma „ADA-LIGHT” Sp. z o.o., Budy Kozickie, 09-500 Gostynin. Koszt realizacji inwestycji wyniesie 742 349,83 zł brutto.

Karolina Kieruj
/inspektor ds. inwestycji i zamówień publicznych/

Szanowni Państwo!

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 - chorobę wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2 apeluję do mieszkańców gminy Kaczory, aby ograniczyć bezpośrednie załatwianie spraw w urzędzie.

Prosimy o kierowanie spraw drogą elektroniczną bądź poprzez kontakt telefoniczny z pracownikami urzędu od poniedziałku do piątku w godzinach 7:15 - 15:15.

W razie konieczności dokonywania wpłat w kasie proszę o skorzystanie z możliwości dokonania płatności drogą elektroniczną. Dane do przelewu: BS Chodzież 40 8945 0002 0010 0120 2000 0030

Telefon: 67 2842371 FAX: 67 2841233 WWW: kaczory.pl EPUAP: /y4w75r6ayf/SkrytkaESP