IX szkolny konkurs wiedzy o Gminie Kaczory ,, Moja Mała Ojczyzna”


W Szkole Podstawowej w Kaczorach już po raz IX odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Gminie Kaczory ,, Moja mała Ojczyzna”. Inicjatorką i organizatorką tego konkursu jest opiekunka kółka turystycznego Joanna Stachowiak.

W tegorocznym finale konkursu uczestniczyły cztery 3-osobowe zespoły.

Uczniowie musieli wykazać się wiedzą dotyczącą ogólnych informacji o gminie takich jak : położenie, powierzchna, liczba miejscowości, liczba mieszkańców. Wiele pytań dotyczyło historii tej ziemi. Dzieci wykazały się sporą wiedzą: wiedziały, którą miejscowość nazywano w okresie rozbiorów ,, polską wyspą”, kim był i jak zginął obrońca ojczyzny Piotr Konieczka, co wydarzyło się w czasie II wojny światowej w Górach Morzewskich oraz dlaczego wzgórze pomiędzy Morzewem a Rzadkowem nazywa się Górą Śmiertną.

Oprócz bogatej historii w gminie są miejsca, które warto odwiedzić. Pytania dotyczące ,, Torfowiska Kaczory”, pałacu w Rzadkowie, początków kolejnictwa na tym terenie oraz ,, Smerfolandii ” nie sprawiły dzieciom problemu.

Znajomość miejscowych legend też się przydała. Po wielu emocjach, kiedy komisja podliczyła punkty, okazało się, że zwyciężyła drużyna klasy VI b : Klaudia Jaruga, Ola Pieścikowska, Patrycja Wikariak. Uczniowie z klasy VI a byli tuż, tuż. Od zwycięzców dzielił drużynę tylko 1 punkt. Najmłodsi uczestnicy z klasy IV a , którzy po raz pierwszy brali udział w konkursie obiecali, że za rok , to oni zwyciężą.

Z okazji Dnia Dziecka wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, które ufundował Urząd Gminy w Kaczorach.

( Joanna Stachowiak )

Szanowni Państwo!

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 - chorobę wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2 apeluję do mieszkańców gminy Kaczory, aby ograniczyć bezpośrednie załatwianie spraw w urzędzie.

Prosimy o kierowanie spraw drogą elektroniczną bądź poprzez kontakt telefoniczny z pracownikami urzędu od poniedziałku do piątku w godzinach 7:15 - 15:15.

W razie konieczności dokonywania wpłat w kasie proszę o skorzystanie z możliwości dokonania płatności drogą elektroniczną. Dane do przelewu: BS Chodzież 40 8945 0002 0010 0120 2000 0030

Telefon: 67 2842371 FAX: 67 2841233 WWW: kaczory.pl EPUAP: /y4w75r6ayf/SkrytkaESP