Jubileusze 50-lecia pożycia małżeńskiego


To był bardzo uroczysty jubileusz. Najpierw serdeczne życzenia, okolicznościowe medale, kwiaty i listy gratulacyjne. Później schłodzony szampan z bąbelkami i słodki tort.

Cztery pary małżeńskie, które pół wieku temu stanęły na ślubnym kobiercu, przyrzekając sobie bezgraniczną miłość, spotkały się 14 sierpnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Kaczorach, by uczcić jubileusz złotych godów. W imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie dostojnych jubilatów udekorował wójt gminy Kaczory Brunon Wolski i przewodniczący Rady Gminy Stefan Kowal.

– Drodzy Państwo, już 50 lat dzielicie wspólnie troski i radości życia dla dobra założonej przed pół wiekiem rodziny. Wasze 50-lecie trwałego i przykładnego pożycia małżeńskiego to symbol miłości i wierności małżeńskiej, to dowód wzajemnego zrozumienia istoty związku dwojga sobie bliskich, kochających się osób – zwróciła się do jubilatów prowadząc uroczystość Jadwiga Wojnicka, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Kaczorach.

Wyrazy uznania za długie i zgodne pożycie małżeńskie skierował do jubilatów również wójt gminy Brunon Wolski, który składając gratulacje, życzył jubilatom dalszych długich lat życia w zdrowiu, radości i wzajemnej miłości.

Wśród udekorowanych par podczas czwartkowej uroczystości znaleźli się: Krystyna i Ireneusz Wituccy z Dziembówka oraz małżeństwa zamieszkałe w Kaczorach – Monika i Czesław Wierzbowscy, Barbara i Paweł Plewowie oraz Irena i Henryk Chodanienokowie.

Szanowni Państwo!

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 - chorobę wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2 apeluję do mieszkańców gminy Kaczory, aby ograniczyć bezpośrednie załatwianie spraw w urzędzie.

Prosimy o kierowanie spraw drogą elektroniczną bądź poprzez kontakt telefoniczny z pracownikami urzędu od poniedziałku do piątku w godzinach 7:15 - 15:15.

W razie konieczności dokonywania wpłat w kasie proszę o skorzystanie z możliwości dokonania płatności drogą elektroniczną. Dane do przelewu: BS Chodzież 40 8945 0002 0010 0120 2000 0030

Telefon: 67 2842371 FAX: 67 2841233 WWW: kaczory.pl EPUAP: /y4w75r6ayf/SkrytkaESP