Kariera – Lustracja przyszłych Gwiazd Estrady po raz trzeci


43 wykonawców zaprezentowało się podczas trzeciej edycji Kariery – Lustracji Przyszłych Gwiazd Estrady. Przesłuchanie dobrze zapowiadających się młodych talentów odbyło się 14 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Kaczorach. Wykonawcy wystąpili w trzech kategoriach: soliści, zespoły wokalne i kabarety. A oceniali ich znani specjaliści: Honorata Przywarczak – artysta muzyk, Katarzyna Mendlik – choreograf oraz muzycy- Robert Dobrogowski i Błażej Drab. Jury przewodniczył Jan Margowski – muzyk, na co dzień kierownik gminnego zespołu „Sonata” . W tym roku nagrody i wyróżnienia przyznano tylko w dwóch kategoriach. W grupie solistów najbardziej jury spodobał się utwór „Gram o wszystko” w wykonaniu Wiktorii Wizner z Koszalina. II miejsce w tej kategorii zajęła Klaudia Kaczyńska z Piły, wykonawczyni piosenki „Kiedy mnie już nie będzie”. III miejsce przypadło Agacie Rembacz z Budzynia za piosenkę „Serdeczny mój”. Cztery równorzędne wyróżnienia w tej kategorii otrzymały: Antonina Jagielska z Szamocina („Niebo to my”), Paulina Mścisz z Budzynia (za piosenkę „Angelo”), Monika Schaumkesel z Piły („Supermenka”), Marta Kamińska z Wągrowca (za piosenkę Gdybyś”). Wśród zespołów wokalnych na wyróżnienie zasłużył: zespół „Whispers” z Wałcza, wykonujący utwór „Boskie Buenos”, duet „Agnieszka Rymadejko & Bartosz Siatkowski” z Wałcza za utwór „Ty i Ja” oraz zespół „Pink Sunshine” z Czerwonaka , który wykonał piosenkę „Wannabe”. Podczas piątkowej lustracji zaprezentowały się również wokalistki z naszej gminy: Aleksandra Kotwis i Zuzanna Krzyżanowska. Wystąpił także kabaret z kaczorskiego gimnazjum.

Podczas przesłuchań, sędziowie poddawali dokładnej analizie każdy szczegół wykonania. Ocenie podlegała: intonacja, dykcja, barwa głosu, dobór repertuaru, interpretacja utworu, ubiór i ruch na scenie. Aby zyskać przychylność jury trzeba było nie tylko zaśpiewać dobrze technicznie, ale także poprzez mimikę ciała, ubiór i trafną interpretację utworu wprowadzić publiczność w klimat piosenki. Po wykonaniu każdego utworu poszczególni członkowie komisji sędziowskiej wyrażali swoją opinię: chwalili za to co było dobrze wykonane i jednocześnie wskazywali te elementy, które wymagają dalszego doskonalenia. -Wyciągajcie wnioski z każdego konkursu i uczcie się na błędach swoich i innych – niejednokrotnie powtarzał podczas przesłuchania przewodniczący komisji, Jan Margowski. I miał rację, bo taki występ to doskonała lekcja na przyszłość i niepowtarzalna okazji by wysłuchać opinii i wskazówek fachowców.

W finałowej części festiwalu oprócz koncertu laureatów, publiczność miała okazję wysłuchać samych artystów: Honoratę Przywarczak i Roberta Dobrogowskiego.

Szanowni Państwo!

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 - chorobę wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2 apeluję do mieszkańców gminy Kaczory, aby ograniczyć bezpośrednie załatwianie spraw w urzędzie.

Prosimy o kierowanie spraw drogą elektroniczną bądź poprzez kontakt telefoniczny z pracownikami urzędu od poniedziałku do piątku w godzinach 7:15 - 15:15.

W razie konieczności dokonywania wpłat w kasie proszę o skorzystanie z możliwości dokonania płatności drogą elektroniczną. Dane do przelewu: BS Chodzież 40 8945 0002 0010 0120 2000 0030

Telefon: 67 2842371 FAX: 67 2841233 WWW: kaczory.pl EPUAP: /y4w75r6ayf/SkrytkaESP