Kolejne inwestycje w gminie Kaczory


W czerwcu br. zakończyły się prace związane z modernizacją budynków sal wiejskich w Dziembowie i Śmiłowie, które były realizowane przez firmę STEF – BUD Przemysław Stefaniak z Wielenia. W ramach zadania, w Śmiłowie zostały kontynuowane prace remontowe Wiejskiego Domu Kultury rozpoczęte w 2014 r. – wykonano roboty zewnętrzne – wyremontowano taras, zamontowano markizę, ustawiono ławki oraz odnowiono elewację budynku. W 2014 r wymieniono okna, parapety, bramę garażową, dach, wykonano podbitkę, wyremontowano podłogę, wymieniono grzejniki oraz pomalowano pomieszczenia.

W Dziembowie były prowadzone m.in. prace związane z wymianą pokrycia dachowego, odnowieniem elewacji, wymianą stolarki drzwiowej oraz podłogi drewnianej. Na zewnątrz powstał taras z siedziskami i pergolą. W 2014 r. zostały wymienione okna i parapety oraz wymieniono drzwi zewnętrzne.

W Jeziorkach zostały zakończone prace przy przebudowie drogi gminnej. Zadanie realizowała firma – Wytwórnia Elementów Betonowych z Piły. Zakres realizowanych prac obejmował utwardzenie kostką betonową jezdni o długości 510 mb wraz z umocnieniem istniejących wjazdów na posesje przylegające do pasa drogowego. Całkowity kosz realizacji inwestycji wynosi 284 329,06 zł brutto.

Dobiegły także końca prace związane z inwestycją polegającą na budowie zespołu boisk przy szkole podstawowej i gimnazjum w Kaczorach. W ramach zadania, powstało boisko do piłki nożnej oraz boisko wielofunkcyjne (do siatkówki i koszykówki) o nawierzchni syntetycznej wraz z elementami zagospodarowania terenu – ogrodzeniem, oświetleniem oraz elementami małej architektury i zielenią. Wykonawcą zadania była firma „ADA-LIGHT” Sp. z o.o. z Bud Kozickch. Koszt realizacji inwestycji to kwota 742 349,83 zł brutto.

Szanowni Państwo!

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 - chorobę wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2 apeluję do mieszkańców gminy Kaczory, aby ograniczyć bezpośrednie załatwianie spraw w urzędzie.

Prosimy o kierowanie spraw drogą elektroniczną bądź poprzez kontakt telefoniczny z pracownikami urzędu od poniedziałku do piątku w godzinach 7:15 - 15:15.

W razie konieczności dokonywania wpłat w kasie proszę o skorzystanie z możliwości dokonania płatności drogą elektroniczną. Dane do przelewu: BS Chodzież 40 8945 0002 0010 0120 2000 0030

Telefon: 67 2842371 FAX: 67 2841233 WWW: kaczory.pl EPUAP: /y4w75r6ayf/SkrytkaESP