Koncert kolęd i pastorałek w Morzewie


W środę, 6 stycznia wielu mieszkańców Morzewa oraz okolicznych miejscowości zgromadziło się w kościele parafialnym w Morzewie, by wysłuchać koncertu kolęd i pastorałek. Koncert został zorganizowany przez Chór Parafialny „Głos Przemienienia” z Morzewa, który niedawno zdobył „Brązowy Dyplom” na Międzynarodowym VI Festiwalu Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych w Krakowie.

Koncert rozpoczęły kolędy: „Cicha noc”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Oj, Maluśki”, Dzisiaj w Betlejem”, które wykonał chór parafialny z Morzewa pod kierownictwem Emila Ratajczaka. Miejscowy chór nie był jednak jedynym, który wystąpił podczas świątecznego koncertu. Kolędy i pastorałki zaśpiewał także Chór Parafialny św. Wawrzyńca z Gołańczy, który zaprezentował m.in. „Ciemno tej nocy”, „Jakaż to gwiazda” i „Dziecino świata”. W drugiej części koncertu licznie zgromadzona publiczność miała okazję nagrodzić gromkimi brawami występy solowe w wykonaniu Marii Boruty, Kingi Hutek, Martyny Bogusławskiej i Klaudii Gapińskiej. Po zaśpiewaniu przez Kingę Hutek kolędy „Lulajże Jezuniu”, publiczność wysłuchała „Złotej Jerozolimy” i „Maleńkiej miłości” w interpretacji Martyny Bogusławskiej. Następnie na skrzypcach „Lulajże Jezuniu” zagrała Maria Boruta, a „Canon Pachelbel” i „Zimę” Vivaldiego – Klaudia Gapińska.

Świąteczny koncert kolęd i pastorałek, zorganizowany przez chór parafialny z Morzewa był prawdziwą duchową ucztą i dostarczył wielu radosnych doznań wszystkim zgromadzonym w tym dniu w kościele.

Szanowni Państwo!

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 - chorobę wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2 apeluję do mieszkańców gminy Kaczory, aby ograniczyć bezpośrednie załatwianie spraw w urzędzie.

Prosimy o kierowanie spraw drogą elektroniczną bądź poprzez kontakt telefoniczny z pracownikami urzędu od poniedziałku do piątku w godzinach 7:15 - 15:15.

W razie konieczności dokonywania wpłat w kasie proszę o skorzystanie z możliwości dokonania płatności drogą elektroniczną. Dane do przelewu: BS Chodzież 40 8945 0002 0010 0120 2000 0030

Telefon: 67 2842371 FAX: 67 2841233 WWW: kaczory.pl EPUAP: /y4w75r6ayf/SkrytkaESP