Kryta Pływalnia „Relaks” w Kaczorach już otwarta


10 października nastąpiło uroczyste otwarcie krytej pływalni Relaks w Kaczorach przy ulicy Dziembowskiej 22. Na zaproszenie wójta gminy Brunona Wolskiego oraz przewodniczącego Stefana Kowala przybyła liczna grupa gości. Przybyli przedsiębiorcy związani z gminą jak i również samorządowcy z ościennych gmin. Byli także przedstawiciele wykonawcy: Gliwickiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego S.A. oraz Rejonowy Zarządu Inwestycji Człuchów firma która wykonywała plan funkcjonalno użytkowy pływalni, księża z gminy Kaczory jak i również przyjaciele inwestycji. Grono dzieci i nauczycieli, jak również mieszkańców.

Pomysł budowy basenu w Kaczorach dojrzewał długo i jest zwieńczeniem – jak podkreśla wójt Brunon Wolski – etapu prac inwestycyjnych, które już zostały zamknięte. Gmina jest skanalizowana, ma doprowadzoną wodę i gaz do każdej wioski. Teraz przyszedł czas na poprawianie jakości życia mieszkańców. Budowie pływalni przyświecała idea, że zdrowie jest wartością nadrzędną. Jestem przekonany, że zasadność tej inwestycji docenią z czasem wszyscy mieszkańcy. Bo z tą pływalnią jest tak, jak z dobrym winem: najpierw burzy się, fermentuje, a potem wyśmienicie smakuje – porównał przewodniczący Rady Gminy Kaczory Stefan Kowal. Od czwartku (10.10.2013.) mieszkańcy gminy korzystać mogą z basenu – zarówno dzieci, jak i dorośli. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Pływalnia jest kameralna i sympatyczna. Oprócz dużej i małej niecki basenowej jest także rura do zjeżdżania, są bicze wodne oraz okrągła wanna do hydromasażu. Na basenie korzystać można też z trzech saun (suchej, mokrej i na podczerwień) a także groty solnej. Gabinet masażu, siłownia i barek gastronomiczny już niebawem. Młodzież szkolna w ramach lekcji w-fu będzie miała jedna godzinę w tygodniu na basenie. Pierwsze lekcje – już 21 października.

Goście gratulowali samorządowi pomysłu, odwagi i determinacji w realizacji inwestycji. Życzyli żeby obiekt służył jak najdłużej i jak najlepiej. Po oficjalnym przecięcie wstęgi przez wójta gminy Kaczory Brunona Wolskiego oraz osób zaproszonych do przecięcia wstęgi, ks. dziekan Hieronim Krawczyński dokonał poświęcenia obiektu, a później nastąpiło zwiedzanie obiektu gdzie z okazji otwarcia odbył się pokaz tańca synchronicznego w wodzie. Po uroczystym otwarciu przez cały weekend atrakcje obiektu Relaks były udostępnione dla wszystkich w ramach promocji – „za darmo”.

Szanowni Państwo!

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 - chorobę wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2 apeluję do mieszkańców gminy Kaczory, aby ograniczyć bezpośrednie załatwianie spraw w urzędzie.

Prosimy o kierowanie spraw drogą elektroniczną bądź poprzez kontakt telefoniczny z pracownikami urzędu od poniedziałku do piątku w godzinach 7:15 - 15:15.

W razie konieczności dokonywania wpłat w kasie proszę o skorzystanie z możliwości dokonania płatności drogą elektroniczną. Dane do przelewu: BS Chodzież 40 8945 0002 0010 0120 2000 0030

Telefon: 67 2842371 FAX: 67 2841233 WWW: kaczory.pl EPUAP: /y4w75r6ayf/SkrytkaESP