Kwiaty w miejscach pamięci


1 września minęła 74 rocznica wybuchu II wojny światowej z tej okazji w ubiegły poniedziałek 2 września władze Kaczor wraz z delegacjami złożyły kwiaty w miejscach pamięci na terenie gminy. Na cmentarzu w Śmiłowie przy grobach Piotra Konieczki i Szczepana Ławniczaka. W Jeziorkach złożono wiązankę pod obeliskiem ku czci kaprala Piotra Konieczki – pierwszego żołnierza w Wielkopolsce, który poległ w obronie Ojczyzny podczas II wojny światowej. W Zelgniewie natomiast znicze zapłonęły pod tablicą upamiętniającą wiernych patriotów, którzy bronili w czasie II wojny światowej miejscowej placówki granicznej.

Patriotyczny pokłon poległym w walkach złożyła delegacja z wójt Brunonem Wolskim na czele, przewodniczący rady Gminy Stefan Kowal, sekretarz gminy Gizela Durecka, oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Śmiłowie pani Teresa Strzelecka z delegacją uczniów i radny Dariusz Krupa. Pod tablicą w Zelegniewie pojawili się wychowankowie miejscowego przedszkola z panią dyrektor Marzenną Malińską oraz radny Zdzisław Zdanowicz i sołtys wsi pan Bogdan Pszczółka.

Szanowni Państwo!

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 - chorobę wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2 apeluję do mieszkańców gminy Kaczory, aby ograniczyć bezpośrednie załatwianie spraw w urzędzie.

Prosimy o kierowanie spraw drogą elektroniczną bądź poprzez kontakt telefoniczny z pracownikami urzędu od poniedziałku do piątku w godzinach 7:15 - 15:15.

W razie konieczności dokonywania wpłat w kasie proszę o skorzystanie z możliwości dokonania płatności drogą elektroniczną. Dane do przelewu: BS Chodzież 40 8945 0002 0010 0120 2000 0030

Telefon: 67 2842371 FAX: 67 2841233 WWW: kaczory.pl EPUAP: /y4w75r6ayf/SkrytkaESP