Kwiaty w miejscach pamięci


1 września władze Kaczor wraz z delegacjami złożyły kwiaty w miejscach pamięci na terenie gminy. Na cmentarzu w Śmiłowie wójt złożył hołd przy grobach Piotra Konieczki i Szczepana Ławniczaka. W Jeziorkach złożono wiązankę pod obeliskiem ku czci kaprala Piotra Konieczki – pierwszego żołnierza w Wielkopolsce, który poległ w obronie Ojczyzny podczas II wojny światowej. W Zelgniewie natomiast znicze zapłonęły pod tablica upamiętniającą wiernych patriotów, którzy bronili w czasie II wojny światowej miejscowej placówki granicznej.

W Zelgniewie patriotyczny pokłon poległym złożył wójt Brunon Wolski , przewodniczący rady Gminy Stefan Kowal, sekretarz gminy Gizela Durecka, delegacja GZEASziP z panią dyrektor Zdzisławą Kępczńską na czele, dyrektor Szkoły Podstawoewej w Śmiłowie pani Teresa Strzelecka i radny Dariusz Krupa z delegacją uczniów tej szkoły, pani Marzenna Malińska dyrektor miejscowego przedszkola z dziećmi, radny Zdzisław Zdanowicz z małżonką i sołtys wsi pan Bogdan Pszczółka. W Jeziorkach towarzyszył wójtowi sołtys wsi Janusz Michaelis wraz z małżonką.

Przypomnijmy że pomniki w Zelgniewie i Jeziorkach uroczyście odsłonięto w 2009r. W Jeziorkach przy zabytkowej dzwonnicy stanął kamień, w Zelgniewie w centrum wsi tablica.

Oprac. Fot (m.b)

Szanowni Państwo!

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 - chorobę wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2 apeluję do mieszkańców gminy Kaczory, aby ograniczyć bezpośrednie załatwianie spraw w urzędzie.

Prosimy o kierowanie spraw drogą elektroniczną bądź poprzez kontakt telefoniczny z pracownikami urzędu od poniedziałku do piątku w godzinach 7:15 - 15:15.

W razie konieczności dokonywania wpłat w kasie proszę o skorzystanie z możliwości dokonania płatności drogą elektroniczną. Dane do przelewu: BS Chodzież 40 8945 0002 0010 0120 2000 0030

Telefon: 67 2842371 FAX: 67 2841233 WWW: kaczory.pl EPUAP: /y4w75r6ayf/SkrytkaESP