Kwiaty w miejscach pamięci


1 września 1939 r. o godz. 1.40 broniąc samotnie Urzędu Celnego w Jeziorkach, zginął kapral Piotr Konieczka – żołnierz Wojska Polskiego z plutonu wzmocnienia Straży Granicznej w Kaczorach. Kapral Piotr Konieczka był pierwszą ofiarą II wojny światowej w Wielkopolsce.

W 77 rocznicę tego wydarzenia poległego kaprala uczciły delegacje z terenu gminy Kaczory, którym przewodniczył wójt gminy Kaczory Brunon Wolski. Symboliczne wiązanki kwiatów złożono na grobie Piotra Konieczki na cmentarzu w Śmiłowie i przy pamiątkowym kamieniu ku czci poległego kaprala w Jeziorkach.

Symboliczne znicze zapalono także pod tablicą upamiętniającą wiernych patriotów, którzy bronili w czasie II wojny światowej placówki granicznej w Zelgniewie, na grobie strażnika granicznego Szczepana Ławniczaka w Śmiłowie oraz pod pomnikiem Ofiar Gór Morzewskich w Morzewie.

Patriotyczny pokłon poległym w czasie II wojny światowej złożyli: wójt gminy Kaczory Brunon Wolski, dyrektor GZEASZiP Zdzisława Kępczyńska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Śmiłowie Dorota Kończak z delegacją uczniów tej szkoły, dyrektor Przedszkola Publicznego w Zelgniewie Marzenna Malińska z dziećmi tej placówki, dyrektor Szkoły Podstawowej w Morzewie Jolanta Pranke z delegacją uczniów tej szkoły, radni gminy – Katarzyna Rajek, Dariusz Krupa, Grzegorz Puchała, sołtysi gminy Kaczory – Teresa Strzelecka, Zenon Kin, Karolina Wajer, Bogdan Pszczółka, Janusz Michaelis wraz z małżonką, członek rady sołeckiej wsi Jeziorki Marek Kąckowski.

Szanowni Państwo!

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 - chorobę wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2 apeluję do mieszkańców gminy Kaczory, aby ograniczyć bezpośrednie załatwianie spraw w urzędzie.

Prosimy o kierowanie spraw drogą elektroniczną bądź poprzez kontakt telefoniczny z pracownikami urzędu od poniedziałku do piątku w godzinach 7:15 - 15:15.

W razie konieczności dokonywania wpłat w kasie proszę o skorzystanie z możliwości dokonania płatności drogą elektroniczną. Dane do przelewu: BS Chodzież 40 8945 0002 0010 0120 2000 0030

Telefon: 67 2842371 FAX: 67 2841233 WWW: kaczory.pl EPUAP: /y4w75r6ayf/SkrytkaESP