Nagrody uznaniowe za osiągnięcia w sporcie

21.02.2019

Wręczenie nagrody za osiągnięcia w sporcie

Podczas spotkania noworocznego, które odbyło się 8 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Kaczorach wójt gminy Kaczory Brunon Wolski i przewodniczący Rady Gminy Kaczory Stefan Kowal wręczyli doroczne nagrody pieniężne dla sportowców, których sukcesy w mijającym roku promowały gminę Kaczory w kraju i za granicą. Na liście nagrodzonych sportowców znaleźli się: Remigiusz Olszewski – lekkoatleta z Kaczor i Adam Stodolski – judoka UKS Leśnik Kaczory. Podczas piątkowego spotkania przedstawiciele samorządu życzyli sportowcom kolejnych sportowych triumfów, satysfakcji z ich osiągania, a także zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Remigiusz Olszewski – reprezentant CWZS Zawisza Bydgoszcz – SL w minionym sezonie osiągnął znakomite wyniki podczas Halowych Mistrzostw Polski Seniorów w Toruniu oraz Mistrzostw Polski w Lublinie. W Toruniu  nasz zawodnik  ukończył bieg na 60 m w czasie 6.65. Uzyskany wynik był  najlepszym wynikiem na mistrzostwach. Z kolei w Lublinie wywalczył srebrny medal na dystansie 100 m. Znaczącym sukcesem Remigiusza było również zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Polski w Suwałkach, gdzie startował w sztafecie 4×100. Na arenie międzynarodowej lekkoatleta z Kaczor także wypadł nieźle – dotarł do półfinału Halowych Mistrzostw Świata w Birmingham w biegu na 60 m oraz zajął VIII miejsce w biegu na 100 m w Pucharze Świata w Londynie. Z jego udziałem odbyły  się również Mistrzostwa Europy w Berlinie, gdzie sztafeta, w której starował o mały włos nie zdobyła srebrnego krążka. Bardzo dobrze rozpoczął się dla naszego lekkoatlety także rok 2019. Podczas Halowych Mistrzostw Polski, które odbyły się w dniach 16-17 lutego w Toruniu Remigiusz zdobył złoty medal w biegu na 60 m. Uzyskując na tym dystansie czas 6.68 spełnił minimum PZLA i zdobył przepustkę  na 35. Halowe Mistrzostwa Europy, które odbędą się na początku marca w Szkockim Glasgow.

Miniony sezon był również bardzo udany dla Adama Stodolskiego. Największym osiągnięciem judoki z Kaczor na szczeblu krajowym było: zajęcie I miejsca w Pucharze Polski Juniorów w Warszawie, II miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów w Bytomiu oraz III miejsca w Międzynarodowym Pucharze Polski Juniorów w Oleśnicy. W 2018 r. Adam reprezentował nasz kraj także w Pucharze Europy Juniorów  w Petersburgu, gdzie wywalczył VII lokatę.