Narodowe Święto Niepodległości


Udziałem w nabożeństwie w intencji ojczyzny oraz uroczystej akademii mieszkańcy gminy Kaczory uczcili w czwartek Święto Niepodległości.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 11.00 mszą św. w kościele p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Dziembowie, którą odprawił ks. Franciszek Śliwiński, proboszcz parafii w Morzewie.

Po zakończeniu nabożeństwa mieszkańcy zostali zaproszeni na część artystyczną do sali Wiejskiego Domu Kultury w Dziembowie. Okolicznościowy program słowno – muzyczny przygotowali w tym roku uczniowie miejscowej szkoły podstawowej pod kierownictwem dyrektor Elżbiety Kozak oraz nauczycieli: Anity Boruty, Izabeli Zaworskiej i Natalii Derek. Literackim słowem i patriotyczną pieśnią uczniowie przypomnieli trudną drogę polskiego narodu ku wolności. Program został nagrodzony gromkimi brawami przez licznie zgromadzoną publiczność.

Radosny nastrój święta odzwierciedlił muzyczny koncert, przygotowany na zakończenie akademii przez gminną orkiestrę dętą oraz zespół wokalny „Sonata”. Zespoły wystąpiły w zupełnie nowych repertuarach, przygotowanych na tą wyjątkową okoliczność. Niespodzianką podczas koncertu były solowe wystąpienia w wykonaniu członków gminnej orkiestry dętej.

Po zakończeniu części artystycznej wójt gminy Brunon Wolski podziękował osobom występującym na scenie za wzorowe przygotowanie uroczystości. – Dzisiejsza akademia była piękną lekcją historii – podkreślił w swoim wystąpieniu. Następnie złożył mieszkańcom gminy okolicznościowe życzenia i zachęcał wszystkich do radowania się z faktu, że żyjemy w wolnej, niepodległej Polsce.

Uroczystą akademię przygotowali uczniowie SP w Dziembowie w następującym składzie: Wiktoria Piepiora kl. IV, Mikołaj Koltermann kl. IV, Oktawia Młynarek kl. V, Karina Bukowska kl. VI, Eryk Gołota kl. VI, Adrian Janochowski kl. VI, Martyna Jaśniak kl. VI, Dominik Jaworski kl. VI, Martyna Kaźmierczyk kl. VI, Michał Kledzik kl. VI, Kamil Nitka kl. VI, Honorata Rajek kl. VI, Natalia Tarlach kl. VI, Dawid Walczak kl. VI, Sebastian Witt kl. VI.

Szanowni Państwo!

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 - chorobę wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2 apeluję do mieszkańców gminy Kaczory, aby ograniczyć bezpośrednie załatwianie spraw w urzędzie.

Prosimy o kierowanie spraw drogą elektroniczną bądź poprzez kontakt telefoniczny z pracownikami urzędu od poniedziałku do piątku w godzinach 7:15 - 15:15.

W razie konieczności dokonywania wpłat w kasie proszę o skorzystanie z możliwości dokonania płatności drogą elektroniczną. Dane do przelewu: BS Chodzież 40 8945 0002 0010 0120 2000 0030

Telefon: 67 2842371 FAX: 67 2841233 WWW: kaczory.pl EPUAP: /y4w75r6ayf/SkrytkaESP