Narodowe Święto Niepodległości


Udziałem w nabożeństwie w intencji ojczyzny oraz uroczystej akademii mieszkańcy gminy Kaczory uczcili w środę Święto Niepodległości.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 11.00 mszą św. w kościele p.w. Błogosławionej Franciszki Siedliskiej w Kaczorach, którą odprawił ks. dziekan Hieronim Krawczyński.

Po zakończeniu nabożeństwa mieszkańcy zostali zaproszeni na część artystyczną do sali Gminnego Ośrodka Kultury. Okolicznościowy program słowno – muzyczny przygotowali w tym roku uczniowie z Szkoły Podstawowej w Kaczorach pod kierownictwem dyrektor Wiesławy Kończak oraz nauczycieli: Moniki Kończak, Lili Jaster, Joanny Chudy-Noski oraz Izabeli Zaworskiej. Literackim słowem i patriotyczną pieśnią uczniowie przypomnieli trudną drogę polskiego narodu ku wolności. Program został nagrodzony gromkimi brawami przez licznie zgromadzoną publiczność.

Radosny nastrój święta odzwierciedlił muzyczny koncert, przygotowany na zakończenie akademii przez gminną orkiestrę dętą oraz zespół wokalny „Sonata”. Zespoły wystąpiły w zupełnie nowych repertuarach, przygotowanych na tą wyjątkową okoliczność. Niespodzianką podczas koncertu były solowe wystąpienia w wykonaniu Doroty Syganiec-Marszewskiej oraz Aleksandra Sicińskiego.

Po zakończeniu części artystycznej wójt gminy Brunon Wolski podziękował wszystkim osobom, które przyczyniły się do przygotowania uroczystości. Złożył mieszkańcom gminy okolicznościowe życzenia oraz zachęcał wszystkich do radowania się z faktu, że żyjemy w wolnej, niepodległej Polsce.

Szanowni Państwo!

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 - chorobę wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2 apeluję do mieszkańców gminy Kaczory, aby ograniczyć bezpośrednie załatwianie spraw w urzędzie.

Prosimy o kierowanie spraw drogą elektroniczną bądź poprzez kontakt telefoniczny z pracownikami urzędu od poniedziałku do piątku w godzinach 7:15 - 15:15.

W razie konieczności dokonywania wpłat w kasie proszę o skorzystanie z możliwości dokonania płatności drogą elektroniczną. Dane do przelewu: BS Chodzież 40 8945 0002 0010 0120 2000 0030

Telefon: 67 2842371 FAX: 67 2841233 WWW: kaczory.pl EPUAP: /y4w75r6ayf/SkrytkaESP