W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nikt nie mógł dorównać reprezentacji z Dziembowa

08.08.2012

Nikt nie mógł dorównać reprezentacji z Dziembowa

Już po raz trzeci w historii Turnieju Wsi Gminy Kaczory główny puchar przeszedł w ręce sołectwa Dziembowo. Gospodarz zwycięskiej drużyny, sołtys  Jan Kieruj po ogłoszeniu wyników przyznał, że po wielogodzinnych próbach,  które poprzedziły start jego drużyny w turnieju, liczył w duchu na wygraną. Jednak jak podkreśla, bez olbrzymiego zaangażowania wielu mieszkańców wsi i wzajemnej współpracy w trakcie turnieju, sukces nie byłby możliwy, bo tegoroczne konkurencje jego zdaniem do łatwych nie należały. Drużyna z Dziembowa oprócz pamiątkowego pucharu otrzymała nagrodę finansową w wysokości 2000,- na zagospodarowanie potrzeb sołectwa.

Podczas niedzielnej rywalizacji w ramach XVII już Gminnego Turnieju Wsi oznak radości nie mogły ukryć także  reprezentacje Równopola i Krzewiny, które zajęły pozostałe dwa miejsca na podium.

Udział w tegorocznym turnieju wzięło dziesięć reprezentacji z Brodnej, Dziembówka, Dziembowa, Jeziorek, Krzewiny, Kaczor, Morzewa, Prawomyśla, Równopola i Śmiłowa. Drużyny tradycyjnie  spotkały się na stadionie w Kaczorach. Do rozegrania było siedem konkurencji. I choć pogoda nie sprzyjała zabawie, fantastyczna, sportowa rywalizacja towarzyszyła wszystkim zawodnikom do samego końca.

Po krótkiej prezentacji wsi i oficjalnym otwarciu imprezy, jako pierwsi na starcie ustawili się sołtysi i członkowie rad sołeckich. Zadanie jakie postawili przed nimi organizatorzy, polegało na oddaniu pięciu celnych strzałów z odległości 7 m do bramki od unihokeja. Zadanie wzorowo wykonali reprezentanci Dziembówka (Damian Jaworski) i Krzewiny (Jan Marciniak). Komisja sędziowska przyznała sprawiedliwie punktację za I miejsce obydwóm reprezentacjom. Ale o  puchar za I miejsce zawodnicy musieli zawalczyć w dogrywce. Ostatecznie puchar trafił do rąk gospodarza sołectwa Krzewiny. Podobnie sytuacja wyglądała na miejscu trzecim. W dogrywce zmierzyli się sołtysi z Dziembowa i Jeziorek. Lepszy okazał się Janusz Michaelis z Jeziorek. Kolejne pozycje przypadły reprezentantom wsi:  IV – Dziembowo, V- ex aequo Równopole i Śmiłowo, VI – ex aequo Brodna, i Morzewo, VII – ex aequo Prawomyśl i Kaczory.

W drugiej kolejności do zmagań ruszyły dzieci w wieku od 8 do 12 lat. W ramach rozegranej sztafety  dzieci rywalizowały między sobą  w skokach na gumowej piłce, w biegu w worku i ze skakanką. W tej konkurencji mocnych nie było na zawodników z Dziembówka ( Sylwia Nitka, Łukasz Nitka, Klaudia Karkut, Iwona Wendt, Wiktoria Parecka). Na drugim miejscu uplasowała się ekipa z Dziembowa, a na trzecim  z Kaczor. Na dalszych miejscach znaleźli się przedstawiciele: Brodnej, Równopola, Śmiłowa, Prawomyślna, Jeziorek, Morzewa i Krzewiny.

Meganarty to kolejna ciekawa ale niełatwa konkurencja, w której zmierzyły się  drużyny. Trzyosobowe zespoły zapięte w jednych olbrzymich nartach musiały w jak najkrótszym czasie pokonać wyznaczony dystans. Niekwestionowanym zwycięzcą tej konkurencji został zespół z Krzewiny (Marcin Pioch, Mateusz Jędrzejek, Emil Ratajczak). Drugą lokatę wywalczyła załoga z Kaczor, trzecią zaś z Brodnej. Tabelę wyników zamknęły kolejno: Śmiłowo, Jeziorki, Dziembowo, Dziembówko, Prawomyśl, Równopole i Morzewo.

W rzucie beretem, w której brano pod uwagę sumę odległości dwóch zawodników, biorących udział w dyscyplinie, wyniki przedstawiały się z goła inaczej. Na pierwszym miejscu triumfowała Krzewina (Danuta Marciniak i Ireneusz Marciniak). Drugie było Śmiłowo, trzecie Równopole, dalej: Dziembowo, Kaczory, Brodna, Morzewo, Dziembówko i Prawomyśl.

W kolejnej konkurencji  – rowerowym torze przeszkód, w którym brały udział rodziny wygrała sztafeta z Równopola (Adrian Śliwiński, Cezary Śliwiński, Emilia Wełnic). Po niej na listę najlepszych wpisano: Dziembowo, a następnie Morzewo. Pozostała część listy to: Śmiłowo, Dziembówko, Krzewina, Kaczory, Prawomyśl i Brodna.

Przemarsz na płytkach, które w kierunku mety przekładali panowie najszybciej ukończyły panie z Prawomyślna (I), Równopola (II) i Kaczor (III). Kolejne lokaty zajęły sołectwa: Dziembowo, Morzewo, Dziembówko Brodna, Krzewina oraz Śmiłowo. Zwycięski duet z Prawomyślna tworzyli: Natalia Maśnica i Jerzy Wienke.

Z sukcesem ostatnią konkurencję – bieg w potrójnych spodniach zakończyła wieś Równopole. O wicemistrzostwo zawalczyło w tym biegu Dziembowo z Prawomyślem (szczęście uśmiechnęło się do pierwszych). Miejsca poza podium zajęły: Kaczory, Krzewina, Dziembówko, Śmiłowo, Morzewo i Brodna

W klasyfikacji ogólnej niepokonane okazało się Dziembowo (67 pkt.). Na drugim miejscu podium stanęła wieś Równopole (66,5 pkt.), a na trzecim Krzewina (57, 5 pkt). Pozostałe turniejowe miejsca przypadły sołectwom: Dziembówko, Kaczory, Śmiłowo, Prawomyśl, Brodna, Morzewo oraz Jeziorki.

Podczas niedzielnej rywalizacji sportowe emocje  łagodziła gminna orkiestra dęta pod batutą Zdzisława Nawrota. Turniej tradycyjnie zakończyła  zabawa taneczna z zespołem San Sebastian.

Zdjęcia (12)

{"register":{"columns":[]}}