Ogólnopolski Turniej Judo Dzieci i Juniorów Młodszych o Puchar Wójta Gminy Kaczory


13 lutego w Ogólnopolskim Turnieju Judo Dzieci i Juniorów Młodszych o Puchar Wójta Gminy Kaczory walczyło 18 klubów sportowych z całej Polski. Wystartowało 214 zawodników, a wśród nich była 12-osobowa ekipa z Kaczor. Dla zawodników UKS „Leśnik” te zawody ( podobnie zresztą jak wszystkie inne) były egzaminem z życiowych lekcji judo. Były podsumowaniem wszystkich umiejętności, zdobytych podczas systematycznych treningów. Choć nie udało się zdobyć pucharu drużyna UKS „Leśnik” zajęła wysokie czwarte miejsce. To wielki sukces małych judoków ( biorąc pod uwagę liczbę startujących klubów ). Drużyna udowodniła już w 2009 r. że stać ją na więcej. W Mistrzostwach Wielkopolskiego Związku Sportowego wywalczyła trzecie miejsce. Najmocniejszym ogniwem kaczorskiej drużyny podczas sobotniego turnieju był Tomasz Stodolski , wielokrotny mistrz judo. Tomasz zakwalifikował się do kadry narodowej. Jego największym osiągnięciem w minionym 2009 r. to zdobycie Pucharu Polski za trzecie miejsce w Mistrzostwach Juniorów Młodszych. W tym samym roku został jeszcze sześciokrotnie mistrzem: najpierw Wielkopolski w kategorii Młodzików i Juniorów Młodszych, później w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Pasmem sukcesów zakończył się także dla tego zawodnika udział w Międzynarodowych Turniejach w Szwerinie i Suchym Lesie. Tomkowi dorównał podczas turnieju w Kaczorach także jego młodszy brat Adam Stodolski. – zdobywca pierwszego miejsca w swojej kategorii i laureat statuetki najlepszego zawodnika z Kaczor. W swojej kategorii wagowej i wiekowej pierwsze miejsce zajęła również Kamila Romańczak. Na drugim miejscu uplasował się Patryk Wład . Patryk jest drugim najmocniejszym ogniwem w klubie. Podobnie jak Tomek reprezentuje kadrę narodową. W Mistrzostwach o Puchar Polski zajął 7 miejsce. Może poszczycić się tytułem mistrza Szkolnego Wielkopolskiego Związku Sportowego , wicemistrza Wielkopolski i wicemistrza Międzynarodowego Turnieju w Szwerinie. To tylko roczny dorobek zawodnika. Na swoim koncie ma znacznie więcej. W czołówce finalistów UKS „Leśnik” znaleźli się również: Jakub Damięcki (III miejsce), Julia Wojciechowska (III miejsce) i Angelika Wojciechowska (III miejsce). Na sobotnich laurach zawodnicy nie poprzestali. Następnego dnia reprezentacja Kaczor pojechała do Poznania na Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego. Z tytułem mistrza Wielkopolski do domu wrócili: Jakub Damięcki, Tomasz Stodolski, Angelika Wojciechowska i Anna Łapaczyńska.

Paulina Perlińska

Szanowni Państwo!

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 - chorobę wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2 apeluję do mieszkańców gminy Kaczory, aby ograniczyć bezpośrednie załatwianie spraw w urzędzie.

Prosimy o kierowanie spraw drogą elektroniczną bądź poprzez kontakt telefoniczny z pracownikami urzędu od poniedziałku do piątku w godzinach 7:15 - 15:15.

W razie konieczności dokonywania wpłat w kasie proszę o skorzystanie z możliwości dokonania płatności drogą elektroniczną. Dane do przelewu: BS Chodzież 40 8945 0002 0010 0120 2000 0030

Telefon: 67 2842371 FAX: 67 2841233 WWW: kaczory.pl EPUAP: /y4w75r6ayf/SkrytkaESP