Piknik świętojański


W sobotę, 20 czerwca Gminny Ośrodek Kultury i sołectwo Kaczory zorganizowali wspólnie Piknik Świętojański nad jeziorem Kopcze. Ostatnia tak impreza odbyła się w 1998 roku.

Z inicjatywy i przy dużym zaangażowaniu sołtysa Henryka Witta, Rady Sołeckiej i wielu mieszkańców Kaczor, od kilku tygodni trwały przygotowania w zakresie uporządkowania i dostosowania terenu do przeprowadzenia tej imprezy.

Na wszystkich uczestników pikniku czekały różne atrakcje, m.in.: koncerty w wykonaniu orkiestry z GOK w Kaczorach, kapeli „NO TO CYK” ze Złotowa oraz Zespołu Wokalnego „SONATA”.

Zorganizowano konkurs na najpiękniejszy wianek świętojański, który cieszył się dużym powodzeniem. Jeziorem popłynęły aż 24 wianki. Zdaniem jury, najpiękniejsze wykonały panie z KGW oraz Małgorzata Panowicz i Joanna Zwierzyńska.

Przeprowadzono również konkurs w strzelaniu z wiatrówki, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Nad prawidłowością jego przebiegu oraz nad bezpieczeństwem uczestników konkursu, pieczę sprawowali Andrzej Rybiński i Tomasz Łapacz. Do konkursu przystąpiło 50 zawodników. Najlepsi byli: I miejsce – Patryk Pikowski, Dziembówko (45 pkt.), II miejsce – Mariusz Wojciechowski, Kaczory (43 pkt.), III miejsce – Katarzyna Żurawska, Kaczory (41 pkt.).

Wszystkim uczestnikom imprezy bardzo smakowała pyszna wojskowa grochówka, ugotowana w kuchni polowej. Wkład do grochówki przygotowały panie: Teresa Adamczyk, Irena Witt i Maryla Ślimak z Koła Gospodyń Wiejskich w Kaczorach, natomiast samo gotowanie nadzorował osobiście Bogdan Godlewski z Piły.

Na koniec odbyła się zabawa taneczna na wolnym powietrzu, przy muzyce w wykonaniu zespołu „MINI-MAX”.

Andrzej Rybiński radny Rady Sołeckiej Kaczor: – Bardzo dziękujemy sołtysowi Henrykowi Wittowi oraz wszystkim, którzy swoją pracą i zaangażowaniem przyczynili się do zorganizowania tak wspaniałego pikniku dla mieszkańców naszej gminy. Szczególne podziękowania należą się strażakom z OSP Dziembowo i OSP Kaczory, pani dyrektor GOK Krystynie Adamczyk, panom radnym Henrykowi Kalce i Kazimierzowi Załachowskiemu oraz wójtowi Brunonowi Wolskiemu, który objął patronat nad imprezą. Pomimo deszczowej aury piknik przebiegł w miłej, ciepłej i rodzinnej atmosferze. Przy okazji, apelujemy do mieszkańców naszej gminy, by włączyli się w projekt zagospodarowania jeziora Kopcze.

Andrzej Rybiński
fot. Piotr Grzesiuk

Szanowni Państwo!

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 - chorobę wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2 apeluję do mieszkańców gminy Kaczory, aby ograniczyć bezpośrednie załatwianie spraw w urzędzie.

Prosimy o kierowanie spraw drogą elektroniczną bądź poprzez kontakt telefoniczny z pracownikami urzędu od poniedziałku do piątku w godzinach 7:15 - 15:15.

W razie konieczności dokonywania wpłat w kasie proszę o skorzystanie z możliwości dokonania płatności drogą elektroniczną. Dane do przelewu: BS Chodzież 40 8945 0002 0010 0120 2000 0030

Telefon: 67 2842371 FAX: 67 2841233 WWW: kaczory.pl EPUAP: /y4w75r6ayf/SkrytkaESP