Polski Związek Niewidomych – Koło w Pile odwiedził Gminę Kaczory


To już po raz drugi członkowie Polskiego Związku Niewidomych gościli w Naszych skromnych progach. Tym razem była to miejscowość Śmiłowo. A dokładnie Szkoła Podstawowa i Przedszkole. Dyrektor Teresa Strzelecka przywitała serdecznie gości , po czym pokazała budynek w jakim dzieci uczęszczają do szkoły i przedszkola.
Zespół teatralny „Beśmił” ze Szkoły Podstawowej wystąpił dla zacnych gości. Pokazał im spektakl pt. „Legenda o sielawowym królu”, który przybliżył zebranym historię pomnika sielawy w mazurskiej miejscowości mikołajki. Zespół stanowią uczniowie kl. IV – VI .Opiekunem zespołu jest pani Elżbieta Bemowska.
Po pięknie wykonanym spektaklu Prezes Tomasz Malinowski osobiście pokazał dzieciom urządzenia które pomagają im w życiu codziennym: białą laskę, alfabet Braille’a, książki, a nawet program czytający strony internetowe.
Następnym punktem zwiedzania było Muzeum myśliwskie Henryka Stokłosy. Grupa osób niewidomych i niedowidzących miała okazje dotknąć i poczuć skórę lwa, czy kieł słonia. Było to dla nich naprawę wielkie przeżycie.
Nie zabrakło kwiatów, podziękowań czy życzeń. Z rąk samego Prezesa Wójt Brunon Wolski został wyróżniony Złotą Odznaką Honorową Polskiego Związku Niewidomych.

Szanowni Państwo!

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 - chorobę wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2 apeluję do mieszkańców gminy Kaczory, aby ograniczyć bezpośrednie załatwianie spraw w urzędzie.

Prosimy o kierowanie spraw drogą elektroniczną bądź poprzez kontakt telefoniczny z pracownikami urzędu od poniedziałku do piątku w godzinach 7:15 - 15:15.

W razie konieczności dokonywania wpłat w kasie proszę o skorzystanie z możliwości dokonania płatności drogą elektroniczną. Dane do przelewu: BS Chodzież 40 8945 0002 0010 0120 2000 0030

Telefon: 67 2842371 FAX: 67 2841233 WWW: kaczory.pl EPUAP: /y4w75r6ayf/SkrytkaESP