Puchar Wójta dla koła Mag Złota Kaczka


1 sierpnia nad jeziorem Kopcze w Kaczorach zorganizowano kolejne, już XII Drużynowe Zawody w Wędkarstwie Spławikowym o Puchar Wójta Gminy Kaczory. Na zawody przybyli reprezentanci kół wędkarskich z Piły, Chodzieży, Kaczor i Białośliwia. Rolę gospodarza tradycyjnie pełniło koło PZW w Kaczorach. Sędzią głównym tegorocznych zawodów był Zbigniew Kramarz. Od samego ranka zebrani oczekiwali momentu, w którym zawody oficjalnie się rozpoczną i będzie można zamoczyć haczyki. Wszystkie trzyosobowe ekipy zostały przydzielone do rozlosowanych sektorów, po czym rozpoczęła się rywalizacja, która trwała do samego południa. Pomimo wyśmienitej pogody łupem zawodników padały średniej wielkości płotki, podczas gdy większe ryby unikały przynęty. Tym razem drużyny z Kaczor w składach Kazimierz Odor, Jerzy Skwirowski i Henryk Witt oraz Sławomir Gapiński, Kamil i Mateusz Ciężki musiały uznać zwycięstwo drużyny PZW „Mag Złota Kaczka” z Piły, którą reprezentowali Sylwester Piękniewski, Wojciech Turowski oraz Radosław Włoch. Łącza waga złowionych przez ekipę z Piły ryb wyniosła 9320g. Zaraz za nimi uplasowała się druga drużyna z Piły – PZW „Złota Rybka” w składzie Damian Nowakowski, Henryk Błaszczyk oraz Piotr Rakowski. Trzecie miejsce przypadło drużynie z Chodzieży (Marian Lascta, Artur Koźlarek i Krzysztof Paluszkiewicz). Warte odnotowania są także indywidualne osiągi zawodników w danych sektorach i tak w sektorze „A” najlepszym połowem mógł się poszczycić Radosław Włoch, w sektorze „B” Sylwester Piękniewski, a w sektorze „C” Henryk Błaszczyk, osiągając wagę 3315g. Zwycięzcy drużynowi i indywidualni zostali uhonorowani pamiątkowymi statuetkami oraz pucharem dla drużyny. Pozostałym zawodnikom wręczono dyplomy.

                                                                                                                    Bartosz Lach

Szanowni Państwo!

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 - chorobę wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2 apeluję do mieszkańców gminy Kaczory, aby ograniczyć bezpośrednie załatwianie spraw w urzędzie.

Prosimy o kierowanie spraw drogą elektroniczną bądź poprzez kontakt telefoniczny z pracownikami urzędu od poniedziałku do piątku w godzinach 7:15 - 15:15.

W razie konieczności dokonywania wpłat w kasie proszę o skorzystanie z możliwości dokonania płatności drogą elektroniczną. Dane do przelewu: BS Chodzież 40 8945 0002 0010 0120 2000 0030

Telefon: 67 2842371 FAX: 67 2841233 WWW: kaczory.pl EPUAP: /y4w75r6ayf/SkrytkaESP