Powrót

Sportowe sukcesy Stodolskich

15.04.2013

Tomasz Stodolski, uczeń pierwszej klasy pilskiego liceum ogólnokształcącego oraz jego młodszy brat Adam, szóstoklasista to niewątpliwie jedni z najzdolniejszych judoków klubu sportowego UKS „Leśnik” w Kaczorach. Podopieczni trenerów Józefa i Tomasza Jopków od lat godnie reprezentują gminę Kaczory na wielu zawodach na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym. Rok 2013 rozpoczął się dla braci Stodolskich również bardzo pomyślnie.

Tomek, który trenuje judo od 10 lat i od roku należy do kadry narodowej w swoim prywatnym laserze zebrał już około 100 medali. W tym roku doszły kolejne trzy – jeden złoty i dwa srebrne. Pierwsze dwa krążki młody judoka zdobył na Mistrzostwach Wielkopolski, które odbyły się w luty w Poznaniu. Na niniejszych zawodach Tomek wywalczył mistrzostwo wielkopolski w kategorii juniorów młodszych oraz wicemistrzostwo w kategorii juniorów. Na domiar tego przyznano mu również nagrodę za drugą lokatę w rankingu Wielkopolski. Z kolei 9 marca startując w Pucharze Polski Juniorów Młodszych w Pile zajął drugie miejsce w kategorii wagowej do 66 kg. Kolejny był Puchar Europy na Ukrainie. Tam mimo wygranej walki z Rosjaninem, nasz zawodnik uległ reprezentantowi Ukrainy. O medal w Pucharze Europy będzie jednak jeszcze okazja zawalczyć w tym roku w Berlinie i Bielsko-Białej. Przed Tomkiem również start w Pucharze Polski Juniorów Młodszych, który odbędzie się w Suchym Lesie już 27 kwietnia. Trzymamy kciuki i życzymy naszemu reprezentantowi kolejnych sukcesów.

Adam Stodolski, choć ma nieco krótszy staż w judo w sukcesach nie ustępuje bratu. W tym roku młody Stodolski już trzykrotne brylował na pierwszym miejscu wśród młodzików. W lutym złotym medalem został uhonorowany na X Międzynarodowym Turnieju Judo Juniorów Młodszych i Dzieci w Kaczorach oraz na Mistrzostwach Wielkopolski w Poznaniu, w marcu z kolei na Pucharze Polski Młodzików w Suchym Lesie. Do tegorocznych zdobyczy Adama należy również brązowy medal przywieziony z Pucharu Polski, który odbył się 9 marca w Pile.

20 kwietnia będziemy mogli kibicować Adamowi podczas Mistrzostw Polski Młodzików, które odbędą się w Bochni.