Starostowie dożynek gminnych w Śmiłowie


MIROSŁAW MIKOSZ – starosta dożynek, 49 lat, urodzony w Pile. Z wykształcenia technik mechanik. Przejął gospodarstwo po rodzicach. Obecnie gospodaruje na 20 ha ziemi własnej i 25 ha dzierżawy. Specjalizuje się w hodowli trzody chlewnej, bydła opasowego i mlecznego. Uprawia zboża i rośliny okopowe. Dąży do poprawiania warunków pracy modernizując gospodarstwo i inwestując w sprzęt rolniczy. Korzysta z dopłat unijnych dzięki którym nabył ciągnik i maszyny rolnicze. Żonaty – żona Bernadeta pomaga w prowadzeniu gospodarstwa. Państwo Mikosz mają dwoje dzieci : córka Michalina ma 24 i jest od niedawna mężatką, syn Michał lat 22, po Technikum Rolniczym wspiera rodziców w gospodarstwie. Pan starosta jest zapracowanym człowiekiem jednak, gdy nadarzy się chwila odpoczynku przeznacza ją na kibicowanie polskim sportowcom, głównie piłce nożnej. Sam dawniej był czynnym piłkarzem w klubie sportowym „Orkan” Śmiłowo .

KATARZYNA HAMMLING – starościna dożynek, 37 lat, urodzona w Szamocinie. Z wykształcenia handlowiec. Mężatka – mąż Sylwester. Oboje przejęli gospodarstwo po rodzicach p. Sylwestra. Gospodarują na 10 ha ziemi własnej i 40 h dzierżawy. Uprawiają głównie zboże. Specjalizują się w hodowli bydła opasowego. Gospodarstwo w pełni zmodernizowane, ciągle udoskonalane poprzez zakup sprzętu rolniczego wykorzystując możliwości dopłat unijnych. Z dumą mówi o czwórce dzieci- trzech synach: najstarszym 16- letnim Rafale od września uczeniu liceum ekonomicznego w Pile, młodszym 14 letnim Gabrielu uczniu II kl.gimnazjum, najmłodszym trzyletnim Janku i jedynej córce ośmioletniej Dorotce uczennicy SP w Śmiłowie. Pani Katarzyna zaangażowana w prowadzenie gospodarstwa i wychowanie dzieci stara się każdą chwilę przeznaczyć na rodzinne wycieczki.

Pani starościnie ogromną radość dostarcza hodowla kwiatów – to są moje jak mówi najpiękniejsze chwile wytchnienia.

Szanowni Państwo!

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 - chorobę wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2 apeluję do mieszkańców gminy Kaczory, aby ograniczyć bezpośrednie załatwianie spraw w urzędzie.

Prosimy o kierowanie spraw drogą elektroniczną bądź poprzez kontakt telefoniczny z pracownikami urzędu od poniedziałku do piątku w godzinach 7:15 - 15:15.

W razie konieczności dokonywania wpłat w kasie proszę o skorzystanie z możliwości dokonania płatności drogą elektroniczną. Dane do przelewu: BS Chodzież 40 8945 0002 0010 0120 2000 0030

Telefon: 67 2842371 FAX: 67 2841233 WWW: kaczory.pl EPUAP: /y4w75r6ayf/SkrytkaESP