Tak się działo nad jeziorem Kopcze 2.06.2018 r. z okazji Dnia Dziecka!


Prawie 90 osób podziwiało uroki naszego jeziora Kopcze z kajaków. Tak dużym zainteresowaniem – „Pierwszym spływem kajakowym”, zaskoczeni byli sami organizatorzy. Najliczniejszą grupę spływu reprezentowały dzieci i rodzice. Nad ich bezpieczeństwem czuwali nasi strażacy z OSP Kaczory, którzy dostarczyli wszystkim uczestnikom wiele zabawy i atrakcji m. in. stworzyli „Mini Woostock”. Po spływie wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale. Rekordowe były połowy ryb podczas zawodów wędkarskich, w grupie najmłodszych do lat 10, najlepszy wynik uzyskała : Julia Biedroń – z wynikiem 3435 g, II miejsce Nikodem Marcińczyk (2355),III- Jakub Gras (2105),IV –Wiktoria Misiak (2060), V –Mateusz Mąkosa i Oliwia Gapińska po 1475). W grupie 11-16 lat pierwsze miejsce zdobył: Hubert Kantowicz z wynikiem 4180 g. II- Nikola Biedroń (4150g ), III- Bartosz Fandrei (3820), IV –Antonino Pawiglianiti i Aleksander Gulczynski (po 2475), V- Kornel Marcińczyk ( 2275). Łącznie do zawodów wędkarskich przystąpiło 21 dzieci w tym troje spoza woj. Wielkopolskiego. Dodatkową atrakcją nad jeziorem dla wszystkich była wystawa rzeźb w kamieniu Pana Marka Brose – Kwasigrocha.

Druga część festynu Dnia Dziecka odbyła się na stadionie LZS, którego organizatorem był CKK, i rozpoczął się od malowania plakatów pt.” Jezioro Kopcze Serce Kaczor i Jego Przyszłość”, pod nadzorem Pani: Katarzyny Gałeckiej , Wiesławy Radka, Wandy Sądej, Joanny Zwierzyńskiej. Łącznie dzieci namalowały 37 plakatów. Wszyscy uczestnicy konkursu plastycznego otrzymały nagrody ufundowane przez CKK Kaczory. W dalszej części Sołtys Henryk Witt oraz członkowie zarządu Koła PZW Kaczory Andrzej Rybiński , Marek Biedroń wręczyli uczestnikom zawodów wędkarskich; puchary, dyplomy oraz nagrody, których fundatorem był Okręg Nadnotecki i LGD „ Kraina Nad Notecią”. Panie z KGW Kaczory w czasie festynu częstowały własnego wypieku ciastami a rodzina Państwa Biedroń serwowała kiełbaski z grilla zakupione przez CKK. Ostatnią i najbardziej oczekiwaną przez dzieci zabawą była kąpiel w pianie przygotowana przez OSP Kaczory . Sołtys i Rada Solecka serdecznie dziękuje uczestnikom festynu za zaangażowanie i tak liczny udział w obchodach Dnia Dziecka nad jeziorem i na koniec; czekamy na opinie Państwa co do drugiego spływu, który planujemy dla chętnych mieszkańców w miesiącu lipcu!

Andrzej Rybiński

Szanowni Państwo!

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 - chorobę wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2 apeluję do mieszkańców gminy Kaczory, aby ograniczyć bezpośrednie załatwianie spraw w urzędzie.

Prosimy o kierowanie spraw drogą elektroniczną bądź poprzez kontakt telefoniczny z pracownikami urzędu od poniedziałku do piątku w godzinach 7:15 - 15:15.

W razie konieczności dokonywania wpłat w kasie proszę o skorzystanie z możliwości dokonania płatności drogą elektroniczną. Dane do przelewu: BS Chodzież 40 8945 0002 0010 0120 2000 0030

Telefon: 67 2842371 FAX: 67 2841233 WWW: kaczory.pl EPUAP: /y4w75r6ayf/SkrytkaESP