Ujście rozgromiło rywali


  W minioną niedzielę na stadionie w Kaczorach toczyła się zacięcia batalia o tytuł najlepszej gminy V Turnieju Miast i Gmin Powiatu Pilskiego. W kilkugodzinnych zmaganiach wzięły udział gminne drużyny z: Kaczor, Białośliwia, Miasteczka Krajeńskiego, Łobżenicy, Szydłowa, Ujścia, Wysoki i Wyrzyska.
Turniej tradycyjnie otworzył gospodarz tegorocznej edycji wójt gminy Kaczory Brunon Wolski wspólnie z starostą pilskim Tomaszem Bugajskim i posłem Adamem Szejnfeldem. Sędzią głównym turnieju była Mariola Wysocka, która stała na czele prezydium sędziów w składzie: Anna Piskor, Józef Kowalski i Ewa Zabel. Rywalizację rozpoczęto od przeciągania liny.
W pojedynku najsilniejszych mocnych nie było na zespół z Miasteczka Krajeńskiego. Tomasz Banasik, Łukasz Fabiś, Wojtek Krawiec, Jarek Majer i Mateusz Ozimek bez większego oporu przeciągnęli najpierw: Łobżenicę, później Szydłowo, a w finale największych konkurentów – krzepką ekipę z Kaczor. Na drugim miejscu uplasowały się Kaczory, na trzecim Szydłowo.
Zwycięstwo w wielkiej skakance wywalczyli sobie zawodnicy z Kaczor. Długi sznur okazał się również bardzo łaskawy dla Łobżenicy i Białośliwia.
W sztafecie pań – konkurencji angażującej płeć piękną w różnym przedziale wiekowym, bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki z Ujścia. W biegu Michalinę Dzierbińską i Weronikę Odor zmieniały Sylwia Wieczorek i Arleta Mazur. Zawodniczki pokonały cały dystans w czasie 47,02 min. Ujścianki doganiały panie z Kaczor (II) i Łobżenicy (III).
W tej samej konkurencji , ale tym razem dla panów Dariusz Grams, Maciej Zawadzki, Mariusz Wylegała i Maciej Fater, zasilający ekipę z Ujścia powtórzyli zwycięstwo swoich koleżanek z drużyny. Sprawinie i szybko na metę pachołek dostarczyli również zawodnicy z Szydłowa i Białośliwia.
Ujście po raz kolejny zebrało laury już chwilę po sztafecie, gdy Jakub Rajewski i Karol Florek oddali z 6m po dwa celne rzuty do kosza. Z nieco mniejszej odległości, ale celnie rzucali zawodnicy z Miasteczka Krajeńskiego, zbierając komplet punktów odpowiadający II lokacie. Na III miejsce w tej konkurencji załapały się gminy: Białośliwie, Kaczory, Łobżenica i Wysoka.
Najmniejszego problemu z trafieniem do bramki z wyznaczonymi strefami punktowymi nie mieli reprezentanci Szydłowa. Tomasz Biniek, Paweł Olecki, Miłosz Kloczkowski, Sandra Kupidura i Dorota Serwatka zebrali łącznie najwięcej punktów w tym pojedynku. Silny zespół wystawiło także Miasteczko Krajeńskie. Trójkę najlepszych strzelców zamknęły Kaczory i Ujście.
W ogólnej klasyfikacji pierwsze miejsce zarezerwowało sobie Ujście (46 pkt), drugie przypadło Miasteczku Krajeńskiemu (43 pkt). Na podium obok wspomnianych gmin stanęły również Kaczory (40 pkt). Najlepszym gminom w poszczególnych konkurencjach oraz laureatom V edycji turnieju wręczyły pamiątkowe dyplomy i puchary władze obecnych na spartakiadzie gmin.
Po sportowych emocjach na stadionie koncertował zespół Abba Come Back, a wieczorem podczas zabawy tanecznej zespół Dorado.

Szanowni Państwo!

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 - chorobę wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2 apeluję do mieszkańców gminy Kaczory, aby ograniczyć bezpośrednie załatwianie spraw w urzędzie.

Prosimy o kierowanie spraw drogą elektroniczną bądź poprzez kontakt telefoniczny z pracownikami urzędu od poniedziałku do piątku w godzinach 7:15 - 15:15.

W razie konieczności dokonywania wpłat w kasie proszę o skorzystanie z możliwości dokonania płatności drogą elektroniczną. Dane do przelewu: BS Chodzież 40 8945 0002 0010 0120 2000 0030

Telefon: 67 2842371 FAX: 67 2841233 WWW: kaczory.pl EPUAP: /y4w75r6ayf/SkrytkaESP