W duchu bożonarodzeniowych tradycji


W minioną niedzielę kilkudziesięciu mieszkańców Dziembówka podzieliło się świątecznym opłatkiem. Uroczystą kolację w świątecznym duchu tradycyjnie przygotowały panie z miejscowego koła gospodyń wiejskich. Na tę wyjątkową okoliczność sala wiejska została przyodziana w świąteczne ozdoby, na stołach pojawiły się potrawy wigilijne, a w rogu sali choinka. Zgodnie z tradycją bożonarodzeniową odczytano fragmenty Pisma Świętego i podzielono się opłatkiem. Blasku wigilijne kolacji nadała wspaniała oprawa muzyczna. Na scenie wystąpił gminny zespół „Sonata” oraz dzieci z miejscowego przedszkola. W świątecznej kolacji oprócz mieszkańców wsi wzięli również udział zaproszeni goście: wójt gminy Brunon Wolski, przewodniczący Rady Gminy Stefan Kowal, sekretarz gminy Gizela Durecka, duchowny miejscowej parafii ks. proboszcz Andrzej Skwarczek oraz radni Ryszard Grzelak i Tomasz Załachowski. Składając sobie nawzajem okolicznościowe życzenia włodarz gminy życzył, aby zbliżające się święta upłynęły wszystkim w zdrowiu i rodzinnej atmosferze. Żeby były czasem pełnym miłości, życzliwości i spokoju. A Nowy Rok obfitował w liczne sukcesy i spełnił najskrytsze marzenia. Niedzielne spotkanie opłatkowe upłynęło w bardzo ciepłej i przyjaznej atmosferze.

(Pb)

Szanowni Państwo!

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 - chorobę wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2 apeluję do mieszkańców gminy Kaczory, aby ograniczyć bezpośrednie załatwianie spraw w urzędzie.

Prosimy o kierowanie spraw drogą elektroniczną bądź poprzez kontakt telefoniczny z pracownikami urzędu od poniedziałku do piątku w godzinach 7:15 - 15:15.

W razie konieczności dokonywania wpłat w kasie proszę o skorzystanie z możliwości dokonania płatności drogą elektroniczną. Dane do przelewu: BS Chodzież 40 8945 0002 0010 0120 2000 0030

Telefon: 67 2842371 FAX: 67 2841233 WWW: kaczory.pl EPUAP: /y4w75r6ayf/SkrytkaESP