Z życzeniami u strażaków


Pierwsze dni maja są ważne nie tylko ze względu na Święta Narodowe, o których pamiętają Polacy. Początek maja, to także święto strażaków, o których pamiętają przedszkolaki z Zelgniewa. Nasza miejscowość posiada remizę strażacką, w której działa Ochotnicza Straż Pożarna, postanowiliśmy więc ją zwiedzić. Po długim weekendzie zabraliśmy się z zapałem do pracy, by przygotować dla naszych dzielnych strażaków niespodzianki. Dzieci narysowały portrety strażaków i składały laurki – origami. W sali zabaw pojawił się nowy kącik do zabawy – „remiza”. W środę wybraliśmy się na pieszą wycieczkę do remizy strażackiej. Przedszkolaki w trakcie bezpośredniej obserwacji poznały pracę strażaków, o której ciekawie opowiadał pan Leon Szewczyk. Dzieci pod czujnym okiem swych opiekunów mogły zwiedzić remizę. Największą ciekawość wzbudził okazały samochód strażacki z wyposażeniem: armatką wodną, wężami, drabiną i pompą powierzchniową. Ogromne zaciekawienie sprzętem przejawiali nie tylko chłopcy, także dziewczynki z ciekawością obserwowały i słuchały opowiadania przewodnika.

Przez krótką chwilę mogliśmy posłuchać sygnału syreny alarmowej, by zrozumieć, dlaczego tak głośno wyje. Dzieciom ogromnie spodobała się praca strażaka, więc podczas naszej wycieczki niemal wszyscy zadeklarowali, że w przyszłości zostaną strażakami.

Marzenna Malińska

Szanowni Państwo!

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 - chorobę wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2 apeluję do mieszkańców gminy Kaczory, aby ograniczyć bezpośrednie załatwianie spraw w urzędzie.

Prosimy o kierowanie spraw drogą elektroniczną bądź poprzez kontakt telefoniczny z pracownikami urzędu od poniedziałku do piątku w godzinach 7:15 - 15:15.

W razie konieczności dokonywania wpłat w kasie proszę o skorzystanie z możliwości dokonania płatności drogą elektroniczną. Dane do przelewu: BS Chodzież 40 8945 0002 0010 0120 2000 0030

Telefon: 67 2842371 FAX: 67 2841233 WWW: kaczory.pl EPUAP: /y4w75r6ayf/SkrytkaESP