Zaangażowanie, które cieszy oko Boga


Olbrzymią popularnością cieszy się piknik parafialny, organizowany co roku w Morzewie, przyciągający nie tylko okolicznych mieszkańców, ale także wielu znajomych z sąsiadujących miejscowości. Podobnie było w tegoroczne wakacje, gdy na VI już edycję imprezy parafialnej przybyły tłumy osób zainteresowanych uczestnictwem w tym jakże szczytnym przedsięwzięciu – bo trzeba zaznaczyć, że piknik miał na celu zebranie funduszy na renowacje wieży kościelnej kościoła w Morzewie. Pomysłów na zebranie datków nie brakowało. Na wzór lat ubiegłych zorganizowano loterię fantową, cieszącą się dużym powodzeniem. Ponadto częstowano słodkim ciastem i pysznymi daniami mięsnymi. Podczas pikniku na zebranych czekały rozmaite atrakcje w postaci konkursów i zabaw. Była także ciekawa ekspozycja przedstawiająca wyposażenie i historię miejscowej jednostki OSP. Najmłodsi mogli przejechać się na kucyku, bądź skorzystać z „salonu piękności” gdzie sympatyczne panie robiły kolorowe makijaże i ciekawe fryzury. Podczas całego popołudnia czas umilał lokalny zespół muzyczny. Imprezę plenerową późnym wieczorem zakończył apel jasnogórski. Należy podkreślić, że piknik parafialny nie udałby się bez pomocy i zaangażowania wielu parafian, na których miejscowy proboszcz może zawsze liczyć. Tak jak powiedział jeden z uczestników charytatywnej imprezy – Trudno, by przedsięwzięcie nie przyniosło pożądanego rezultatu, gdy tak wielu ludzi okazuje dobre serce.

Szanowni Państwo!

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 - chorobę wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2 apeluję do mieszkańców gminy Kaczory, aby ograniczyć bezpośrednie załatwianie spraw w urzędzie.

Prosimy o kierowanie spraw drogą elektroniczną bądź poprzez kontakt telefoniczny z pracownikami urzędu od poniedziałku do piątku w godzinach 7:15 - 15:15.

W razie konieczności dokonywania wpłat w kasie proszę o skorzystanie z możliwości dokonania płatności drogą elektroniczną. Dane do przelewu: BS Chodzież 40 8945 0002 0010 0120 2000 0030

Telefon: 67 2842371 FAX: 67 2841233 WWW: kaczory.pl EPUAP: /y4w75r6ayf/SkrytkaESP