Zakup defibrylatora przed Nadleśnictwo Kaczory


Nadleśnictwo Kaczory od stycznia jest posiadaczem defibrylatora AED. To dobra wiadomość dla pracowników nadleśnictwa oraz lokalnej społeczności. To krok dla zwiększenia bezpieczeństwa dla zdrowia i życia. Niezwykle pomocne urządzenie w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. Ta niewielka skrzyneczka użyta w krótkim czasie, realnie zwiększa szansę na przeżycie takiej osoby. Jest to mały komputer z elektrodami, który sam wydaje komunikaty. Po podłączeniu elektrod ocenia rytm serca i jest w stanie znacząco pomóc świadkowi zdarzenia w prowadzeniu akcji resuscytacyjnej. Urządzenie jest w stanie stwierdzić, czy wstrząs jest wymagany. Gdy poszkodowany nie ma migotania komór ani częstoskurczu komorowego bez tętna, z elektrod nie popłynie prąd. Natomiast jeśli defibrylacja jest konieczna wówczas kieruje impuls elektryczny za pomocą elektrod i tym samym pomaga przywrócić prawidłowy rytm serca.

Użycie defibrylatora jest dziecinnie proste i może być używane z powodzeniem przez osoby nieposiadające wykształcenia medycznego czyli zwykłych ludzi, wszędzie tam gdzie zajdzie nagła potrzeba np.: na przystanku, w szkole, na basenie, w galerii handlowej czy w biurze.

W Polsce istnieje program „Ratuj z sercem” zwany też Mapą AED, którego celem jest odnalezienie istniejących w Polsce defibrylatorów i umieszczenie ich na jednej mapie. W łatwy sposób można sprawdzić gdzie się znajdują takie urządzenia w okolicy.

Zakupiony defibrylator umieszczony jest w siedzibie Nadleśnictwa przy wejściu głównym. Dostępny będzie w godzinach pracy urzędu. Miejmy jednak nadzieję, że nie będzie konieczności jego użycia.

tekst: Małgorzata Dębna

Szanowni Państwo!

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 - chorobę wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2 apeluję do mieszkańców gminy Kaczory, aby ograniczyć bezpośrednie załatwianie spraw w urzędzie.

Prosimy o kierowanie spraw drogą elektroniczną bądź poprzez kontakt telefoniczny z pracownikami urzędu od poniedziałku do piątku w godzinach 7:15 - 15:15.

W razie konieczności dokonywania wpłat w kasie proszę o skorzystanie z możliwości dokonania płatności drogą elektroniczną. Dane do przelewu: BS Chodzież 40 8945 0002 0010 0120 2000 0030

Telefon: 67 2842371 FAX: 67 2841233 WWW: kaczory.pl EPUAP: /y4w75r6ayf/SkrytkaESP