Zimowa Olimpiada w Zelgniewie


W trakcie tegorocznych ferii zimowych dzieci z Zelgniewa chętnie spędzały wolne chwile na doskonaleniu umiejętności gry w warcaby i tenisa stołowego. Wszystko po to, by jak najlepiej wypaść w Zimowej Olimpiadzie, którą w ostatnią sobotę wakacji zorganizowali dla nich: rada sołecka, radny Zbigniew Zdanowicz, klub sportowy ZKS, strażacy jednostki OSP oraz panie z miejscowego KGW.

Choć olimpiadę zorganizowano głównie z myślą o najmłodszych, udział w niej mogli wziąć wszyscy mieszkańcy wsi. Konkurencje zostały tak opracowane, aby każdy znalazł coś dla siebie. Dzieciom zaproponowano warcaby i tenisa stołowego, starszym – dodatkowo strzelanie z wiatrówki. Frekwencja zawodników była bardzo imponująca. W Wiejskim Domu Kultury w Zelgniewie, w którym rozgrywano konkurencje, zebrała się prawie cała społeczność wiejska. Dzięki staraniom organizatorów atmosfera podczas turnieju była bardzo serdeczna, a konkurencje rozegrane zgodnie z zasadami fair play. Uczestników sobotniej olimpiady mile zaskoczyły kulinarne niespodzianki, przygotowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich, którymi można było częstować się do woli przez cały czas trwania turnieju. Kilkugodzinną rywalizację zakończyła uroczysta dekoracja zawodników, której dokonali: sołtys Bogdan Pszczółka, radny Zbigniew Zdanowicz, prezes klubu ZKS Stefan Ryczek, prezes jednostki OSP Krzysztof Burza i przewodnicząca KGW Grażyna Piechel-Koschany.

W tym roku, podobnie jak w roku ubiegłym główny olimpijski puchar – radnego Zbigniewa Zdanowicza trafił w ręce Pawła Bachmatiuka. W warcabach za najlepsze wyniki organizatorzy nagrodzili: w kat. do 18 lat – Seweryna Krzysztofińskiego (I), Patryka Koca (II) oraz Kacpra Troczyńskiego (III), w kat. powyżej 18 lat – Michała Ryczka (I), Dawida Toporowskiego (II) i Romana Malińskiego (III). W tenisie stołowym w grupie dziewcząt najlepsze były: Dominika Ryczek (I), Julia Wład (II) i Zuzanna Pszczółka (III). Wśród chłopców do lat 18 I miejsce zajął Patryk Koc, który był lepszy od Dawida Toporowskiego (II) i Kacpra Troczyńskiego (III). W tenisie stołowym w kategorii powyżej 18 lat wygrał Paweł Bachmatiuk. W trójce najlepszych znaleźli się również Mariusz Koc (II) i Karol Wychylewski (III). Natomiast w strzelaniu z wiatrówki równych sobie nie miał Mariusz Koc (I), który wyprzedził w klasyfikacji końcowej Pawła Bachmatiuka (II) i Roberta Ryczka (III).

Paulina Banasik

Szanowni Państwo!

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 - chorobę wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2 apeluję do mieszkańców gminy Kaczory, aby ograniczyć bezpośrednie załatwianie spraw w urzędzie.

Prosimy o kierowanie spraw drogą elektroniczną bądź poprzez kontakt telefoniczny z pracownikami urzędu od poniedziałku do piątku w godzinach 7:15 - 15:15.

W razie konieczności dokonywania wpłat w kasie proszę o skorzystanie z możliwości dokonania płatności drogą elektroniczną. Dane do przelewu: BS Chodzież 40 8945 0002 0010 0120 2000 0030

Telefon: 67 2842371 FAX: 67 2841233 WWW: kaczory.pl EPUAP: /y4w75r6ayf/SkrytkaESP